Александър Везенков с нов силен мач при поражение от Реал Мадрид
Родният национал бе най-резултатен за Олимпиакос.

Баскетболният тим на Олимпиакос, където се подвизава българинът Александър Везенков, отстъпи при визитата си на Реал Мадрид с 67:75 (15:10, 23:14, 13:26, 16:25) в мач от 24-ия кръг на Евролигата.

Загубата бе четвърта поредна и общо девета за гръцкия гранд, който има и 12 успеха на шестото място във временното класиране.

Българският национал Александър Везенков отново бе най-силният състезател в състава на Йоргос Барцокас, като се отчете с 16 точки и 6 борби за близо 34 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос изиграха много добро първо полувреме и поведоха с 38:24 на почивката, но в началото на вторите 20 минути домакините постепенно стопиха пасива си. Третата част приключи при 51:55 в полза на гръцкия тим, но до края на срещата Реал стигна до победата.

В утрешния ден Везенков и компания гостуват на Баскония.