Англия разби Малта като гост
Автогол на Фердинандо Апап и попадения на Трент Александър-Арнолд, Хари Кейн и Калъм Уилсън донесоха трета поредна победа в квалификациите за "трите лъва"

Англия разби Малта като гост с 0:4 в сблъсък от 3-тия кръг на квалификациите за първенството на Стария континент през следващото лято в група “С”.

Резултатът бе открит в полза на “трите лъва” след автогол на Фердинандо Апап в 8-ата минута. 20 минути по-късно Трент Александър-Арнолд удвои, а само три минути по-късно и Хари Кейн бе точен от дузпа. Седем минути преди края на срещата Калъм Уилсън също се разписа от наказателен удар.

Минута по-късно можеше да падне и нов гол за “трите лъва” като последователно удари на Маркъс Рашфорд и Еберечи Езе бяха блокирани пред голлинията.

Така Англия записа трета победа в три мача в квалификациите за Евро 2024. Отборът на Гарет Саутгейт е лидер в групата с актив от 9 точки и има шест повече пред Италия, Северна Македония и Украйна.