Англия се провали срещу Дания на “Уембли”

Англия допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Дания в Група 2 от дивизия „А“ в Лига на нациите. „Трите лъва“ се провалиха на „Уембли“ само три дни, след като сразиха лидера в групата Белгия. Поражението коства на селекцията на Гарет Саутгейт отстъпление с две места и в момента Англия се намира на 3-ата позиция със 7 точки, колкото има и вторият Дания.

Първото полувреме се разви кошмарно за домакините, които останаха с 10 човека след изгонването на Хари Магуайър в 31-ата заради втори жълт картон. Три по-късно гостите поведоха след точно изпълнена дузпа от Ериксен.

„Трите лъва“ имаха две добри възможности да се върнат в мача след почивката, но след отлични изяви на Шмайхел при удари на Маунт и Джеймс, резултатът остана непроменен до края.

В другия двубой от групата Белгия се наложи с 2:1 над Исландия. Двата гола за гостите отбеляза Ромело Лукаку, а за исландците точен бе Саварсон.