Арда и Черно море не излъчиха победител в зрелище с 3 дузпи и 6 гола
"Моряците" имаха аванс на два пъти в мача, но не успяха да стартират сезона с победа

Отборите на Арда и Черно море изиграха мача на кръга до момента на старта на сезона в Първа лига, завършвайки наравно 3:3 в Кърджали. Двубоят предложи куп обрати, като в крайна сметка победител на “Арена Арда” не бе излъчен и двата тима си разделиха по точка.

Попаденията за Арда отбелязаха Радослав Цонев, Преслав Боруков и Абубакар Тунгара. Точни за “моряците” бяха Матеус Машадо на два пъти и Атанас Илиев. В двубоя бяха отсъдени цели три дузпи, всичко от които реализирани.

Началните минути на двубоя не предполагаха, че ще бъдат вкарани шест гола в срещата. Чистите голови положения липсваха, като отборът на Черно море бе този, който поведе в резултата. Това се случи чак в 44-ата минута, когато Атанас Илиев намери Матеус Машадо и той с точен удар преодоля Иван Дичевски – 0:1.

В 53-ата минута домакините изравниха. Пабло Гарсия фаулира Абубакар Тунгара и Арда получи дузпа. Ради Цонев вкара от бялата точка за 1:1. Малко след това “синьо-белите” направиха пълен обрат. Лъчезар Котев изведе Преслав Боруков и таранът с мощен удар вкара за 2:1 и пълен обрат в полза на Арда.

Черно море обаче обърна развоя на мача в своя полза. В 64-ата минута Машадо с майсторски удар с глава вкара за 2:2. В 79-ата минута “моряците” получиха дузпа, тъй като Тунгара игра с ръка в пеналта. Атанас Илиев не сбърка от 11-ия метър и тимът на Илиан Илиев предвкусваше победата.

Трета дузпа обаче бе отсъдена на “Арена Арда” от главния рефер Георги Кабаков. Владко Дробаров фаулира Боруков в наказателното поле и нямаше съмнения в дузпата за Арда. Абубакар Тунгара вкара от бялата точка, за да оформи крайния резултат 3:3.

В следващия кръг Арда гостува на Берое и ще търси първа победа за сезона, докато Черно море приема Хебър и също има шанс за първи три точки.

Арда: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 7. Матеус Машадо, 9. Атанас Илиев