Aрда в Топ 5 след успех срещу Хебър в дебюта на Владо Манчев
Тимът от Кърджали направи половин дузина сериозни пропуски

Арда се изкачи на пета позиция във временното класиране на Първа лига, след като надделя с минималното 1:0 над Хебър (Пазарджик) в първата среща от 12-ия кръг на първенството.

Двубоят в Кърджали беше дебют за новия наставник на гостите Владимир Манчев, който само преди няколко дни замени на поста италианеца Фулвио Пеа

Домакините можеха да се поздравят с много по-убедителен успех, но направиха куп пропуски пред дебютиралия на вратата на стража на пазарджиклии Хадим Ндиае, който пък бе с основен “принос” за единственото попадение в мача.

Арда взе своето след гол в 16-ата минута, когато след изпълнен от Светослав Ковачев пряк свободен удар Ндиае плонжира, но бутна топката в своята врата…

Четвърт час преди края Ковачев пропусна чудесна възможност за ново попадение, а сериозни пропуски направиха също останалият сам срещу Ндиае – Иван Тилев, и Милен Желев, чийто удар срещна страничния стълб.

Това бе шестата победа за тима на Александър Тунчев от началото на сезона.

След успеха си Арда се изкачи на пета позиция с 20 точки от 12 мача, докато Хебър остава на 13-о място със 7 точки, колкото имат 14-ият Пирин (Благоевград) и 15-ият Ботев (Пловдив).

В следващия кръг Арда гостува на Ботев (Враца), а Хебър “приема” Локомотив (София) на националния стадион “Васил Левски”.

АРДА – ХЕБЪР 1:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Светослав Ковачев (16)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н’диайе, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 97. Жозе Жуниор (65′ 70. Христо Иванов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев , 27. Керимджан Игнатов, 70. Христо Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Хебър: 22. Хадим Ндиае, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 27. Роберт Мазан, 10. Пламен Крумов, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов, 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев, 17. Арсенио Валпорт

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 19. Муса Сила, 9. Адернисола Есеола, 26. Иван Вълев, 23. Клаудио Бонани, 11. Цветелин Тонев

Треньор: Владимир Манчев

Жълти картони: Жозе Жуниор, Ласана Н’диайе, Илия Юруков (Арда); Пламен Крумов (Хебър)