Арсенал допусна грешна стъпка срещу Фулъм на “Емирейтс”
"Артилеристите" се препънаха срещу "котиджърс" и записаха първо равенство за кампанията.

Един от фаворитите за титлата във Висшата лига през този сезон – Арсенал, допусна грешна стъпка по пътя към целта си.

Отборът, воден от Микел Артета, завърши наравно 2:2 на своя “Емирейтс” с Фулъм в двубой от 3-ия кръг от Премиър лийг.

По този начин “артилеристите” събират в актива си 9 точки на 2-ото място, а “котиджърс” са на 11-ата позиция с 4 пункта.

Срещата стартира по отличен начин за гостите, които откриха резултата още в първата минута, след като Андреас Перейра се възползва по най-добрия начин от неточност на футболистите на Арсенал.

Домакините обаче възстановиха равенството на таблото в 70-ата минута, когато Букайо Сака бе точен след изпълнение на дузпа.

Пълният обрат за “артилеристите” дойде само 2 минути по-късно. Тогава Еди Нкетия се разписа след асистенция на Фабио Виейра.

Играчите на Фулъм обаче, които в 83-ата минута останаха с човек по-малко след червен картон на Калвин Баси, не бяха казали последната си дума и в 87-ата минута изравниха чрез Жоао Палиня.

В следващия кръг Арсенал ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед, докато тимът на Марко Силва ще премери сили с Манчестър Сити.

0:1 Андреас Перейра (1`)

1:1 Букайо Сака (70`) (д)

2:1 Еди Нкетия (72`)

2:2 Жоао Палиня (87`)

Съставите на двата тима:

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Томас Партей, Бен Уайт, Уилиям Салиба, , Деклан Райс, Мартин Йодегор, Кай Хавертц, Букайо Сака, Габриел Мартинели, Леандро Тросар

Мениджър: Микел Артета

Фулъм: Бернд Лено, Кени Тете, Иса Диоп, Калвин Баси, Антъни Робинсон, Жоао Палиня, Саша Лукич, Андреас Перейра, Хари Уилсън, Боби Рийд, Раул Хименес

Мениджър: Марко Силва