Аталанта размаза Сампдория и отново диша във врата на Ювентус
Бергамаските са на три точки и мач по-малко от влизане в топ 4

Аталанта успя да победи Сампдория с 4:0 в последния мач от 26-ия кръг на Серия А.

Головото шоу на “Джевис” започна още в 6-та минута, когато Ремо Фройлер намери с центриране Марио Пашалич, а той засече с глава във вратата на Фалконе.

В 29-та минута Теун Коопмайнерс удвои аванса на домакините. Песина го намери по отличен начин в наказателното поле, а от там нидерландецът беше бърз да обработи топката и да вкара.

След почивката Сампдория изпуснаха две отлични възможности чрез Капуто, който беше спрян от Мусо, а при първата ситуация голът му беше отменен заради засада.

След час игра Коопмайнерс беше точен за втори път в мача. Той отново се озова на точното място в наказателното поле и прати топката точно под напречната греда за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Алексей Миранчук. Така Аталанта събра 47 точки на петото място, а четвъртият Ювентус е с 50 и с мач повече от “Ла Деа”. Самп пък остава на 15-то място с 26 точки.