Аталанта спечели битката с Аякс за място на осминафиналите
Мидтиланд измъкна точка от лидера Ливърпул в последния си мач

Оспорваната битка между Аякс и Аталанта за място в осминафиналите на Шампионска лига беше спечелена от италианския тим, който взе с 1:0 визитата си на нидерландците в последния мач от груповата фаза.

Единственият гол в двубоя отбеляза резервата Луис Муриел в 85-ата минута. Шест по-рано Аякс остана в намален състав, след като Гравенберх получи втори жълт картон и беше изгонен.

С победата Аталанта събра 11 точки и заема втората позиция, Аякс остава трети със 7 и ще играе в Лига Европа.

По същото време лидерът Ливърпул имаше протоколен мач срещу тима на Божидар Краев – Мидтиланд. Българинът дори не попадна в групата за двубоя, който завърши при резултат 1:1. Мохамед Салах откри още в първата минута, а домакините измъкнаха точка след точно изпълнена дузпа на Шолц в 62-ата.

Така Ливърпул финишира с 14 точки, а Мидтиланд е само с 2 след шест изиграни мача.