Аталанта успя с човек по-малко да елиминира Лацио за Купата
Бергамаските спечелиха с 3:2 след битка с обрати, червен картон и изпусната дузпа

Аталанта се класира за полуфиналите на Купата на Италия след трудна победа с 3:2 над гостуващия Лацио. Двубоят беше изпълнен с динамика, напрежение и обрати, като домакините играха голяма част от второто полувреме в намален състав, което не им попречи да се поздравят с победата.

Джимсити даде преднина на бергамаските в 7-ата минута, но десет по-късно Мукири върна равенството. „Орлите“ стигнаха до обрата в 34-ата минута, когато Ачерби след фантастичен индивидуален рейд матира отбраната на Аталанта и отбеляза за 1:2.

В 37-ата Мюриел асистира на Малиновски, който върна Аталанта в мача с изравнително попадение.

Бившият играч на Лудогорец Хосе Паломино получи директен червен картон в 54-ата и остави домакините в намален състав.

Вместо да се възползва от численото си предимство, столичани допуснаха трети гол, а автор на попадението беше Миранчук.

В 67-ата Запата пропусна от дузпа и се наложи Аталанта да трепети до последния съдийски сигнал, но все пак тимът на Гасперини спечели битката с 3:2.

На полуфиналите Аталанта ще срещне победителя от двубоя Наполи – Специя, който се играе утре от 22:00 часа.