Атлетик (Билбао) постигна класическа домакинска победа над Кадис
Гурусета, Виялибре и Иняки Уилямс бяха точни за "баските"

Атлетик (Билбао) постигна трета победа в пет мача в испанската Примера дивисион, надделявайки над Кадис с 3:0. С днешната победа Атлетик събира 10 точки и се изравнява с Барселона и Жирона, които са на 2 точки веднага след лидера Реал (Мадрид).

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 66-ата минута чрез Горка Гурусета. Две минути по-късно влезлият като резерва Асиер Виялибре удвои, наказвайки грешка на защитата на Кадис. Крайното 3:0 оформи Иняки Уилямс в 90-ата минута, засичайки подаване на Виялибре.

Домакините от Билбао имаха специален повод днес, тъй като днес отбелязват 10 години от влизането им на новия стадион “Сан Мамес”. И те започнаха активно, с желание да зарадват публиката, но нямаха късмет. Преди почивката на два пъти удари на Ойхан Сансет се отбиваха в гредите край вратаря Херамаяс Ледесма.