Атлетико Мадрид се върна на победния път
"Дюшекчиите" се наложиха с 2:0 като гост на Селта

Атлетико Мадрид се завърна на победния път в Ла Лига след успех с 2:0 над Селта в мач от 6-ия кръг на шампионата. „Дюшекчиите“ направиха две поредни 0:0, но днес успяха да прекъснат головата суша.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата след 6 минути игра. Ману Санчес  направи добро извеждащо подаване за Суарес, а уругваецът показа головия си нюх и даде преднина на Атлетико.

В 26-ата минута Карейра нацели гредата, а пет по-късно Лемар стори същото, но след удар към вратата на Селта.

В началото на втората част Диего Коща беше заменен от Жоао Феликс. Бившият испански национал отстъпи мястото си заради физически проблеми. Галиският тим опит да притисне своя съперник, но не създаде достатъчно чисти ситуации. В 75-ата Облак спаси удар на Фонтан. В 87-ата Нолито центрира високо Жейсон Мурийо стреля с глава – покрай гредата. В добавеното време на двубоя резервата Яник Ферейра Караско вкара за крайното 0:2. Жоао Феликс разтресе гредата с бомбен удар, а белгиецът довкара топката в мрежата.