Тимът на Ханзи Флик допусна поражение с 2:3 на старта на 15-ия кръг

Лидерът в Бундеслигата Байерн Мюнхен претърпя поражение с 2:3 при визитата си на Борусия Мьонхенгладбах на старта на 15-ия кръг на шампионата.

Тимът на Ханзи Флик поведе с два гола до средата на първата част, но още преди да дойде почивката домакините върнаха равенството.

Левандовски откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а шест по-късно Горецка удвои след самостоятелен пробив.

Хофман намали в 35-ата, а в последната минута на първата част отново той беше точен за 2:2.

В 49-ата минута Нойхаус направи обрата пълен, вкарвайки за 3:2.

До края на срещата гостите не успяха да стигнат до трети гол и Гладбах се поздрави с трите точки.

Байерн е на върха в класирането с 33 точки, но може да бъде изместен от РБ Лайпциг, който е с 31. Борусия Мьонхенгладбах събра 24 точки, колкото имат Унион и Волфсбург, които са съответно пети и шести в класирането.