Байерн Мюнхен разпиля Бохум, Хари Кейн с хеттрик
Кейн отбеляза първия си хеттрик с екипа на баварците

Байерн Мюнхен разгроми Бохум със 7:0 в среща от петия кръг на Първа Бундеслига. Баварската машина бе безмилостна срещу своя съперник, а английският нападател Хари Кейн вкара първия си хеттрик в немското първенство.

Чупо-Мотинг постави началото на разгрома над “сините” с гол в 4-ата минута. Девет минути след това Хари Кейн удвои аванса на баварците.

До края на първото полувреме Байерн отбеляза още два гла чрез Матайс де Лихт и Лерой Сане. След почивката баварците не намалиха оборотите и продължиха да газят опонента си.

Хари Кейн направи резултата 5:0 в 54-ата минута с гол от дузпа. В 81-вата минута Матис Тел отбеляза шести гол във вратата на съперника. Младият нападател се разписа след влизане от пейката във втори пореден двубой, след като през седмицата вкара на Ман Юнайтед в Шампионска лига.

Крайният резултат 7:0 оформи Хари Кейн в 88-ата минута след асистенция на Мазрауи. Английският нападател вече има седем гола в пет срещи в немското първенство.

С тази победа Байерн Мюнхен заема 6-ото място в класирането с 10 точки – на две зад временния лидер Щутгарт. В следващия си мач баварският гранд ще се изправи срещу Пройстен Мюнстер на 26 септември в 1/32-финалите на Купата на Германия. Можете да следите за предстоящите мачове на Байерн в приложението bet365 android.

В друг мач от днешния следобед в Бундеслигата, Борусия Дортмунд надви Волфсбург с 1:0 у дома. Единственият гол в двубоя бе делона Марко Ройс в 68-ата минута.