Байерн най-после пребори неудобен съперник
"Баварците" се поздравиха с дългоочакван успех над Борусия Мьонхенгладбах.

Германският шампион и основен претендент за титлата и през този сезон в Бундеслигата – Байерн Мюнхен, записа трети пореден успех в първенството.

Победата на “баварците” този път дойде срещу Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в сблъсък от 3-ия кръг на шампионата.

Домакините поведоха в 30-ата минута чрез гол на Ко Икатура, но Лирой Сане възстанови равенството в 58-ата минута.

Резервата Матис Тел пък се превърна в герой за Байерн, след като донесе обрата и трите точки за своя тим с попадение в 87-ата минута.

По този начин тимът от “Алианц Арена” прекъсна негативната серия срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Както е известно, “жребчетата” са един от най-неудобните съперници на “баварците”, като вторите нямат победа над Борусия в цели 5 поредни официални двубоя.

В следващия кръг Байерн Мюнхен ще премери сили с Байер Леверкузен, докато отборът на Херардо Сеоане ще премери сили с Дармщад.