Байерн отново показа колебания, но спечели визитата на Аугсбург
Лайпциг изпревари Байер, Арминия разби Щутгарт

Шампионът Байерн Мюнхен записа минимална победа с 1:0 при визитата си на дванадесетия Аугсбург в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Роберт Левандовски, който се разписа от дузпа в 13-ата минута. Домакините имаха шанс да измъкнат поне точка от двубоя, но Финбогасон пропусна дузпа в 76-ата.

Байерн е първи с 39 точки, докато Аугсбург остава на 12-а позиция с 19 точки.

По същото време Лайпциг спечели домакинството си на Унион, също с 1:0. Емил Форсберг донесе трите точки за „биковете“ с гол в 70-ата минута, десет след появата си на терена. Така Лайпциг е с 35 точки и измести от втората позиция Байер Леверкузен.

Арминия не срещна трудности у дома срещу Щутгарт и се поздрави с класическа победа с 3:0, а Фрайбург и Айнтрахт не успяха да се победят, завършвайки при резултат 2:2.

По-рано днес Кьолн спечели с 2:1 гостуването си на последния Шалке.