България е на полуфинал на европейското по минифутбол
Момчетата на Николай Михов се справиха и с Франция

Представителният тим на България по минифутбол се справи и с Франция – победа с 3:1, и се класира полуфиналите на европейското първенство в словашкия град Кошице.

В спор за място във финала тимът, предвождан, от селекционера Николай Михов, срещу победителя в двубоя между Румъния и Чехия. Полуфиналът ше се играе в събота от 21:15 часа.

Мирослав Кайряков откри в средата на първото полувреме след заучено изпълнение на ъглов удар.

В 31-вата минута Светлозар Табаков удвои с удар зад центъра, а Ангел Рахов се разписа след ъглов удар за 3:0. Крайният резултат бе оформен от Фредерик Буве в последните секунди.

До този момент България победи Австрия и Грузия в груповата фаза, загуби от Черна гора, но след това надделя драматично над Италия на осминафиналите.