България отново победи Черна гора
Павел Жабов с дубъл, дебютантът Даниел Любомиров също се разписа

Юношеският национален отбор на България (до 19 години) победи селекцията на Черна гора с 3:1 в контролна среща, играна на Национална футболна база „Бояна“.

България отново победи Черна гора 1

Два пъти точен през второто полувреме бе нападателят на ЦСКА Павел Жабов, а с попадение преди почивката се отличи и дебютантът Даниел Любомировкойто играе за испанския Унион Депортива Чантреа (Памплона).

Именно Любомиров успя да изравни резултата с глава в 35-ата минута, малко след като Владимир Перишич откри за гостите.

Синът на бившия голмайстор Петър Жабов порази целта, за да направи 2:1 в 71-ата минута след чудесен пробив по десния фланг на Николай Златев от Черно море.

Седем минути по-късно Жабов изпревари с глава неразчетена изява на черногорския вратар и засече в мрежата центриране от българската половина на терена, оформяйки крайния резултат.

България отново победи Черна гора 2

Това бе втора победа над черногорците за тима на Ангел Стойков в рамките на три дни. В петък нашите надделяха с 1:0 след гол на Никола Илиев.

Състав на България: Давид Борисов, Теодор Иванов, Валентин Петров, Денис Динев, Красиан Колев, Борис Димитров, Никола Илиев, Никола Църовски, Димитър Иванов Николай Желязков, Даниел Любомиров (Николай Златев, Несин Селим)