България (U-19) загуби шансове за Евро’2022
Селекцията на Ангел Стойков загуби и от Черна гора

Младежкият национален тим на България (до 19 години) записа втора загуба в квалификациите за Евро’2022, която сложи край на надеждите за прогрес в надпреварата.

След като отстъпи на Босна и Херцеговина с 0:2 днес съставът, предвождан от Ангел Стойков, бе надигран с 1:0 и от Черна гора в среща от Група 6.

Автор на единствения гол за гостите в двубоя на стадион “Албена 1” реализира Кривокапич четвърт час след началото на второто полувреме.

Малко по-късно Черна гора остана в намален състав след получен червен картон, но и това не спомогна за изравняване на резултата.

Другата среща в Група 6 – между Ирландия и Босна и Херцеговина, завърши наравно – 1:1.

Във вторинк, 16 ноември, България приема Ирландия на стадион “Албена 1”, а Черна гора се изправя срещу Босна и Херцеговина на стадион “Дружба” в Добрич.

Съставът на България в днешния двубой: 1. Иван Андонов (кап), 17. Мартин Стойчев, 15. Мартин Георгиев, 3. Мартин Христов,2. Велислав Боев, 18. Стоян Стоичков, 5. Панайот Пасков, 14. Валентин Николов (63′ 11. Мирослав Маринов), 10. Никола Илиев (62′ 21. Пламен Цончев), 7. Мартин Сораков, 16. Стелиян Добрев (67′ 9. Йоан Борносузов);

Селекционер: Ангел Стойков