България U19 не успя да бие връстниците си от Турция във Варна
Два автогола белязаха срещата, отпадаме от битката за класиране на Евро 2023

Националният отбор на България до 19 години завърши наравно 1:1 с Турция U19 във Варна в последен мач от Група 2 на първите квалификации за Евро 2023. Резултатът е разочароващ за момчеатта на Ангел Стойков, тъй като те се нуждаеха от задължителна победа, за да продължат в следващата фаза и да се борят за класиране на европейските финали.

Двата тима стигнаха до попаденияв срещата с автоголове. Първо България поведе, след като защитник на гостите прати топката в своята врата. Три минути по-късно същото стори и Тодор Павлов.

Четвърт час преди края на Мирослав Маринов бе изгонен с директен червен картон, тъй като репликира съдията. Вратарят на Левски Пламен Андреев имаше трудни моменти до края, но все пак спаси точката за нашите.

Със спечелената точка днес, отборът на България събра 5 пункта, с колкото са също Турция и Люксембург. Ние имаме по-лоша голова разлика, поради което оставаме на третата позиция и не продължаваме напред.