Български и чужди легенди изнесоха спектакъл в “Мача на надеждата”
Двубоят, организиран от Стилиян Петров, завърши 3:3 пред близо 20 000 зрители на "Васил Левски"

Днес се проведе “Мача на надеждата”, организиран от бившия национал на България – Стилиян Петров. Двубоят между български и чужди легенди завърши наравно 3:3 на националния стадион “Васил Левски”. Стенли игра и за двата отбора в срещата, като това беше и неговия мач бенефис, тъй като самият той заяви думите “кариерата ми не завърши, както исках”.

Попаденията за България в срещата вкараха Димитър Бербатов, Георги Пеев и Мартин Петров, а точни за Отбора на звездите бяха Робер Пирес, Хенрик Ларсон и Джо Коул.

Приходите от благотворителния мач ще бъдат дарени за борба с онкологичните заболявания в България. Те ще бъдат разпределени както между болници в страната, така и за подпомагането на хора, борещи се с коварното заболяване.

Първото попадение в двубоя бе дело на легендарния голмайстор на България – Димитър Бербатов. Митко се разписа с глава след добро центриране към него – 1:0.

Български и чужди легенди изнесоха спектакъл в "Мача на надеждата" 1

Секунди след това всички на “Васил Левски” изразиха подкрепата си към Петър Хубчев в 5-ата минута. “Петьо, с теб сме!”, пишеше на таблото на националния стадион.

В 18-ата минута чуждестранният отбор на звездите изравни резултата чрез Робер Пирес, който се разписа с прецизен удар от 17-18 метра.

В 30-ата минута шведският голаджия Хенрик Ларсон даде аванс на съперника на България. Родният тим бързо отговори със страхотно попадение на Георги Пеев и първото полувреме завърши 2:2.

През второто полувреме в двата състава имаше доста промени. Валери Божинов, Владимир Манчев, Мариан Христов и Велизар Димитровсе появиха в игра, а легендите Стоичков, Бербатов, Балъков и Марто Петров напуснаха терена.

Мартин Петров даде аванс на България в 51-вата минута, а легендата на Челси Джо Коул оформи крайното 3:3 в 73-ата минута.

В заключителните минути на двубоя на “Васил Левски”, Стилян Петров излезе от игра със сълзи в очите си и под аплодисменти, като феновете скандираха името му.

Стартов състав на България: Здравко Здравков, Милен Петков, Александър Тунчев, Илиян Стоянов, Ивайло Петков, Даниел Боримиров, Красимир Балъков, Георги Пеев, Мартин Петров, Димитър Бербатов и Христо Стоичков.

11-те на отбора на звездите: Шей Гивън, Алън Хътън, Гари Кейхил, Джеймс Колинс, Стилиян Петров, Гарет Бари, Ашли Йънг, Луис Гарсия, Робер Пирес, Хенрик Ларсон, Джереми Линч