Балкан спечели гостуването си на Академик Пловдив в НБЛ
Ботевградчани объркаха сметките на Черноморец, който остава извън четворката преди третото завъртане в първенството

Балкан спечели с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) гостуването си на Академик Пловдив в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига. Балкан остава на третото място във временното класиране, а Академик Пловдив се намира на шестата позиция. Днешната победа на ботевградчани обърка сметките на Черноморец, който остава извън четворката преди третото завъртане в шампионата.

Днешият двубой в Пловдив бе много равноствоен, като след края на втората част гостите имаха преднина само с една точка, но в третата част увеличиха аванса си, който успяха да задържат до края на мача.

Най-резултатен от гостите беше Божидар Аврамов с 20 точки, следван от Димитър Димитров с 14. За домакините Васил Бачев наниза 17 точки, а Йере Вучица вкара 13.