Бърнли с първа точка във Висшата лига
Бърнли взе първата си точка при завръщането си във Висшата лига, като заема временно 19-о място в първия ешелон на Англия, докато Нотингам Форест е на 8-мо място със 7 пункта в актива си.

Нотингам Форест и Бърнли завършиха при равенство 1:1 на „Сити Граунд“ в последния мач от петия кръг във Висшата лига. Зеки Амдуни изведе новака в групата напред в резултата в 41-ата минута, но домакините изравниха чрез гол на Калъм Хъдсън-Одой в 62-ата минута. Бърнли можеше да грабне и трите точки , но попадението на Лайл Фостър не бе зачетено в 77-ата минута, а футболистът на новака си изкара наивен червен картон в края на мача.