Барселона направи късен обрат срещу Тотнъм и взе трофея Жоан Гампер
Каталунците спечелиха в 6-голово шоу срещу "шпорите"

Барселона ликува с трофея Жоан Гампер, след като победи Тотнъм с 4:2 в много интригуващ двубой. Възпитаниците на Шави направиха късен обрат, за да стигнат до победата. Барса изоставаше до 81-вата минута в мача, когато Феран Торес изравни. С голове на Ансу Фати и Абдесамад Езалзули в добавеното време воденият от Шави отбор стигна до успеха в мача срещу английския тим.

Барселона поведе в резултата с първата си добра атака. Рафиня се отличи със страхотно отиграване по десния фланг и перфектно центриране за Левандовски на задната греда. Полякът прати топката в мрежата на Гилермо Викарио за 1:0.

В 24-ата минута Тотнъм изравни чрез Оливър Скип, който вкара след добавка при удар на Ло Селсо, срещнал гредата. В 36-ата минута Скип вкара втори гол. Халфът се разписа след центриране на Перишич – 1:2.

В края на полувремето Соломон пропусна шанс за трети гол за гостите. Така Тотнъм се прибра на почивка с гол аванс.

В 60-ата минута Педри пропусна добра възможност за каталуните, а секунди след това Тотнъм не успя да реализира при добра атака.

В средата на втората част имаше доста смени в двата тима, като Барселона изглеждаше по-свеж на терена.

В 81-вата минута Феран Торес отбеляза за 2:2 след чудесна контра атака на домакините.

В първата минута от добавеното време Барселона поведе в резултата. Младият талант Ламин Ямал намери Ансу Фати, който вкара за 3:2.

120 секунди по-късно Барса вкара и четвърти гол. Фермин Лопес намери Аз Абде в наказателното и последният с прецизен удар вкара за крайния резултат 4:2.

Барселона (4-3-3): Тер Стеген — Араухо, Жул Кунде, Ерик Гарсия, Балде — Ромеу, Де Йонг , Педри – Рафиня, Левандовски, Гави

Тотнъм (4-3-3): Викарио — Поро, Дайър, Санчес, Регилон — Скип, Ло Селсо, Бисума — Перишич Ричарлисън, Соломон