ПСВ разби Щурм Грац и докосва плейофите в Шампионска лига
Грандът от Айндховен не остави шансове на швейцарския си съперник

ПСВ Айндховен постигна убедителна домакинска победа с 4:1 срещу Щурм Грац в първи двубой между двата тима от трети предварителен кръг на Шампионска лига. Възпитаниците на Петер Бос си извоюваха чудесен аванс преди реванша и само чудо може да ги спре от класиране на плейофите за влизане в груповата фаза, където очакват победителя от сблъсъка Рейнджърс – Сервет.

Младият талант на “филипсите” Айзък Бабади даде аванс на домакините още в 4-ата минута. Нападателят Люк де Йонг заби два гола в 22-рата и 32-ата минути, за да предреши крайния изход на двубоя в Айндховен. През първите 45 минути на срещата домакините владееха много повече топката и създадоха повече положения.

Пет минути преди края на първата част Щурм Грац върна интригата. Йон Станкович намали резултата и даде някакви надежди на гостите.

Щурм Грац не успя да стигне до точен удар след почивката. Гостите предимно се защитаваха и допуснаха още едно попадение.

В 73-ата минута Ибрахим Сангаре отбеляза четвърти гол за ПСВ и сложи точка на спора. Така нидерландският гранд се поздрави с изразителна победа. Реваншът между двата тима е на 15 август на австрийска земя.