Бела с наказателна акция срещу Велбъжд
Тимът на Саша Симонович с първи мач след три седмици принудителна пауза

В първия си мач след карантината заради положителните проби при направени тестове за коронавирус вдъхновеният Беласица разгроми Велбъжд с 4:0 в среща от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига.

“Цар Самуил” остана празен заради разпоредбите на здравните власти, но стотици привърженици на Бела намериха начин да бъдат близо до стадиона и за пореден път подкрепиха отбора на своето сърце.

Превъзходството на петричани в дуела беше видимо, но дълго време гостите от Кюстендил съумяха да опазят вратата си суха.

Началото на головата серия бе поставено минута преди почивката, когато Мартин Таушанов превърна в гол отсъдената дузпа. След подновяването на играта Бела натисна още по-силно педала на газта и това доведе до нови три попадения.

Осем минути след антракта Александър Смилков дублира аванса след асистенция Живко Димитров, а съвсем скоро след това Венцислав Маламов съвсем унищожи интригата, покачвайки на 3:0.

Точка в спора сложи Теодор Кобуров, който в 81-ата минута се оказа на точното място в точния момент, за да направи добавка, след като стражът на гостите парира остър шут на Смилков.

След осмата си победа в първенството Бела заема пета позиция с 27 точки, осем по-малко от временния лидер Марек, но и два мача по-малко. Днес дупничани надделяха с 2:0 над Банско.

Второто място делят Фк Кюстендил и Вихрен с по 32 точки, а четвърти е Чавдар (Етрополе) с 28.

В следващия кръг Беласица гостува на 14-ия Перун (Кресна). Двубоят е на 14 ноември от 14.00 часа.