Белгия допусна изненадваща загуба от Египет преди Мондиал 2022
Салах с асистенция при успеха на "фараоните"

Белгия загуби единствената си приятелска среща преди старта на Мондиал 2022, след като отстъпи на Египет с 1:2 в Кувейт. “Червените дяволи” бяха с куп звезди в състава, но въпреки това загубиха от африканската страна, в чийто редици стартира Мохамед Салах. Футболистът на Ливърпул се отличи с асистенция за втория гол на “фараоните”.

Египет поведе в резултата в 33-ата минута чрез Мостафа Мохамед. Секунди след началото на второто полувреме Трезеге отбеляза за 2:0 след асистенция на Салах.

Белгия върна едно попадение в 76-ата минута, когато резервата Лоис Опенда се разписа – 1:2. Силите на “червените дяволи” не стигнаха за изравнително попадение и те загубиха срещата.

Белгия започва участието си на Мондиал 2022 с мач срещу Канада на 23 ноември от 21:00 ч. Египет пропуска Световното в Катар, тъй като загуби от Сенегал в плейофите.