Бензема класира Реал (М) на осминафинал, Интер е аут от Европа
Борусия Мьонхенгладбах също се класира за фазата на директните елиминации, Шахтьор ще играе в Лига Европа

Реал Мадрид и Борусия Мьонхенгладбах са крайните победители в най-заплетената група в настоящото издание на Шампионска лига – Група „В“. „Кралския клуб“ финишира на първата позиция след успех с 2:0 над немския тим и събра 10 точки в актива си. Гладбах остава втори с 8 точки.

Успехът за тима на Зинедин Зидан дойде след две попадения на Бензема преди почивката. Деветката откри резултата на „Алфредо ди Стефано“ в 9-ата минута, а в 31-ата отново бе точен.

Мадридчани задържаха аванса си до последния съдийски сигнал и се поздравиха с крайния успех.

По същото време Интер беше домакин на Шахтьор (Донецк). И двата тима имаха шансове за класиране, но в крайна сметка направиха самоубийствено нулево реми, от което донякъде спечелиха украинците, които остават трети и ще играят в Лига Европа. Интер напуска европейските турнири, което ще бъде тежък удар за „нерадзурите“ и треньора Антонио Конте, който е остро критикуван заради неубедителните изяви на тима.