Берое и ЦСКА 1948 не си отбелязаха гол в скучен мач

Берое и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 0:0 в двубой от втория кръг на българската efbet Лига. През първата част двата тима си размениха по една греда. Втората част също не предложи множество голови положения и логично двата тима си разделиха по една точка.

Двата отбора започнаха равностойно, а първата опасна ситуация дойде чак в 25-тата минута, когато Стив Фуртадо напредна по дясното крило и центрира по тревата за Октавио, чийто удар от близка дистанция бе отразен от Наумов. ЦСКА 1948 отвърна в следващата атака, когато Галин Иванов премина като на шега през пеналтерията на домакините и шутира необезпокоявано, но топката бе блокирана от играч на „зелените“. Гостите може да открият в следващата минута. Камбуров подаде към Серкан Юсеин, а полузащитникът стреля в десния страничен стълб.

Берое също нацели греда в 44-тата. Макоута премина през Венци Василев и стреля, но в левия стълб.

Първата по-сериозна опасност във втората част дойде чак в 70-тата минута. Крум Стоянов отне и центрира за Макоута, който стреля с глава, но брилянтна изява на Наумов запази равенството.

10 минути преди края Младенов подаде в дясно за Галин Иванов, който стреля от труден ъгъл, но Василев отби в корнер.

Берое: Василев, Мезаг, Цветков, Бакалов, Макоута, Фал, Конте, Фуртадо, Мерло, Ангелов, Стоянов;

ЦСКА 1948: Наумов, Савов, Василев, Пиргов, Атанасов, Климентов, Юсеин, Младенов, Шопов, Иванов, Камбуров;