Берое изненада лидера Локо Пд и му нанесе загуба на “Лаута”
Старозагорци излязоха от кризата и нанесоха нов шамар по амбициите на устремилия се за челните места тим на Александър Томаш.

Отборът на Берое, който не познаваше вкуса на успеха в седем поредни мача, се завърна на победния път в efbet Лига.

“Заралии” надделяха над лидера във временното класиране Локомотив Пловдив и нанесоха второ поражение на отбора на Александър Томаш през сезона.

Възпитаниците на Хосе Луис Ачиари надвиха “смърфовете” с 2:1 в двубой от 14-ия кръг на първенството, който се състоя на стадиона в парк “Лаута”.

Още в 5-ата минута гостите стигнаха до чисто положение за гол, но с фрапантен пропуск се отчете Хорхе Сегура, който пропусна да се разпише в опразнената врата на Родриго Ачинели.

В 18-ата минута привържениците на Локомотив започнаха да скандират “Оставка” срещу Българския футболен съюз (БФС), а запалянковците на Берое пък издигнаха транспарант със задраскана емблема на родната централа, придружен с текст “Оставка”.

Вини Трибуле изведе старозагорци напред в резултата в 29-ата минута, когато се разписа, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле.

В 44-ата минута Леандро Годой също засипа името си сред голмайсторите след асистенция от страна на Вини Трибуле.

През втората част домакините опитаха да се върнат в срещата или поне да осъществят частичен обрат, но това така и не се случи.

Все пак “черно-белите” стигнаха до гол чрез Димитър Илиев в добавеното време на сблъсъка, но това попадение само оформи крайното 1:2 на таблото.

В следващия кръг Локомотив ще гостува на ЦСКА 1948, докато Берое ще посрещне Левски.

Локомотив Пловдив – Берое (1:2)

0:1 Вини Трибуле (29′)

0:2 Леандро Годой (44′)

1:2 Димитър Илиев (90’+5′)

Стартовите състави на двата тима:

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 44 Ангел Лясков, 91 Хорхе Сегура , 4 Мартин Паскалев, 71 Оливер Камдем, 6 Христо Иванов, 21 Евандро Коста, 10 Джовани Маркес, 7 Бабакар Дион, 14 Димитър Илиев , 9 Георги Минчев

Старши треньор: Александър Томаш

Берое: 23 Родриго Ачинели, 2 Густаво Де Асис, 3 Франко Минго, 5 Лучиано Скуадроне, 6 Джорди Мерлин , 9 Сантиаго Годой, 10 Енцо Хойос, 11 Джани Тума, 17 Едуин Рамос, 24 Стефан Гаврилов, 91 Винни Трибулет

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари