Берое оглави класирането след нов голов рецитал

Изобретателен Берое окупира върха в Първа лига след оглушителна победа с 4:0 над Черно море в среща от шестия кръг на надпреварата.

Старозагорци поднесоха нова спираща дъха продукция на своите привърженици и съхраниха статута си на тим, непознаващ вкуса на поражението.

Берое излезе начело с 14 точки, като може да се похвали и с най-резултатното нападение в елитния ешелон – заралии вече имат на сметката си 17 попадения. Шампионът Лудогорец е втори с 12 точки, а ЦСКА София – трети с 11, но и двата тима имат мач по-малко.

В герой за заралии се превърна нападателя от Кабо Верде Диаш Коща Ерсон Стивен – Кукула, който бе включен от Димитър Димитров сред стартовите единайсет.

Маневреният Кукула откри резултата с изящен удар след центриране на Крум Стоянов отляво, а малко след подновяването на играта тандемът сътвори и второ попадение, като стрелецът се разписа с глава.

Иван Минчев потвърди, че се намира в страхотна форма, покачвайки на 3:0 четвърт час след началото на втората част, а забавляващият се Берое добави и четвърто попадение, дело на Алиун Фал, при който Стоянов се отчете с трета асистенция в двубоя.

Моряците играха в последната четвърт на мача в намален състав, след като националът Исмаил Иса получи червен картон, след като изпусна нервите след извършено нарушение от Георги Ангелов.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 4:0

Голмайстори: 1:0 Кукула (40); 2:0 Кукула (50); 3:0 Иван Минчев (59); 4:0 Алиун Фал (68)
Жълти картони: Ангелов (Бер); Попов (Чм)
Червен картон: Иса (Чм)

Състави:
Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков-кап., 9. Кукула (57′ – 22. Октавио), 10. Гаюс Макута (80′ – 7. Димо Бакалов), 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте (73′ – 29. Еривалдо), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов (80′ – Илиас Хасани), 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев.
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 15. Георги Динков.
Треньор: Димитър Димитров

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов (77′ – 32. Мартин Дичев), 33. Мирослав Енчев, 5. Стефан Станчев-кап., 10. Илиан Илиев (82′ 17. Велислав Василев), 71. Васил Панайотов (82′ 29.Файсел Касми ), 72. Родриго (26′ – 16. Денислав Ангелов), 8. Емир Янчев (77′ – 11. Мохамед Букаси), 70. Стефан Велев, 9. Исмаил Иса, 2. Цветомир Панов
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 99. Дани Кики, 17. Велислав Василев, 29. Файсел Касми
Треньор: Илиан Илиев