Берое попари Ботев Пловдив в добавеното време
Четвъртият гол от началото на сезона на Тунгара остави спора нерешен - 1:1

Абубакар Тунгара се разписа с бомбен изстрел в добавеното време, за да донесе ценна точка на своя Берое срещу Ботев (Пловдив) в среща от шестия кръг на Първа лига.

Берое попари Ботев Пловдив в добавеното време 1

Равенстото в 11о-ото издание на Битката за Тракия дойде в дебютите както на наставника на Жълто-черните Желко Копич, както и на три нови попълния на тима. Това бе и първата точка за Канарчетата през сезона след четири поредни загуби на старта.

Победата изкачи Канарчетата на 15-позиция с 1 точка от пет мача. Толкова има и последният в таблицата – Спартак (Варна). Берое пък остава 11-и с 5 точки от шест мача.

Гостите излязоха напред пет минути след почивката. Дебютантът Роеи Херман проби уверено по левия фланг, нахлу в наказателното поле и нанесе удар, който Иван Караджов успя да отбие.

Нищо и никой обаче не можеше да попречи на Антоан Бароан да прати топката в опразнената врата с елементарна добавка.

Берое попари Ботев Пловдив в добавеното време 2

Към средата на второто полувреме Абубакар Тунгара се строполи в наказателното поле ма гостите след съприкосновение с Херман, като беройци имаха претенции за дузпа.

Арбитърът Никола Попов обаче остана безмълвен, а системата ВАР потвърди решението му.

В оставащото време Ботев имаше някои добри възможности за втори гол, но Караджов се намеси авторитетно и запази вратата си.

А когато изглеждаше, че пловдивчани ще запишат така жадуваната победа, Тунгара изравни с шеметен изстрел във втората минута на добавеното време – 1:1.

Дебют за домакините направи националът на Мадагаскар Абел Анисе.

Берое попари Ботев Пловдив в добавеното време 3

В следващия кръг Жълто-черните приемат Черно море, докато Берое ще гостува на Септември (София).

Снимки: start-photo.bg

БЕРОЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Антоан Бароан (50), 1:1 Абубакар Тунгара (90+2)

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 6. Руи Педро, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (к)

Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Петър Хубчев

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 2. Роеи Херман (Мартин Секулич 73′), 3. Па Конате (Николай Минков 67′), 4. Виктор Генев (к), 6. Дилан Мартенс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (Точукву Ннади 67′), 28. Елвис Ману (Мохамед Брахими 60′), 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм