Берое повали Хебър с дубъл на Конте

С два гола на превърналия се в медийна сензация Ибрахима Конте настойчивият Берое направи пълен обрат и сигна до победа с 2:1 над Хебър в контролна среща, играна днес в Стара Загора.

Това бе и втората победа за формацията на Димитър Димитров в рамките на три дни. В сряда старозагорци разгромиха с 6:0 друг традиционен клуб от южна България – Черноморец (Бургас).

Гостите от Пазарджик, които изнесоха серия от силни игри във Втора лига през този сезон, излязоха напред в средата на първото полувреме, когато Октай Хамдиев се разписа с удар от въздуха след подканящото центриране на Димитър Законов.

Изоставането в резултата бе сигнал за по-масирани беройски атаки и съвсем скоро след попадението на Хебър Конте изведе Алиун Фал в изгодна позиция, но нападателят не съумя да порази целта от непосредствена близост.

Фал обаче бе с основна заслуга за възстановяването на паритета. В 38-ата минута той бе фаулиран в наказателното поле пред Александър Любенов, а Конте превърна в гол отсъдената дузпа. За провинението си пък Тодор Гочев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Трудностите за пазарджиклии започнаха да се увеличават, а в заключителните акорди на първото полувреме Берое получи право да изпълни втора дузпа, след като Кукула бе съборен в наказателното поле.

Този път зад бялата точка застана Гаюс Макоута, но Любенов парира удара му.

След подновяването на играта домакините вдигнаха оборотите и заиграха по-разнообразно, създавайки още по-сериозни главоболия за тима на Николай Митов.

Двайсетина минути след почивката закономерното се случи. Този път в ролята на асистент влезе Октавио, а Конте постави точка в спора с премерен удар в далечния ъгъл.

Конте окупира челните страници в някои белгийски и родни вестници, разказвайки любопитни подробности за арестувания наскоро агент на звездата на Манчестър Сити Кевин де Бройне.

БЕРОЕ – ХЕБЪР 2:1 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Октай Хамдиев (21), 2:1 Ибрахима Конте (38-дузпа, 64)

Берое: Генадий Ганев, Стив Фуртадо, (61 – Джунейт Али), Теди Мезаг, Георги Ангелов (61 – Илиас Хасани), Александър Василев (37 – Крум Стоянов), Иван Минчев, Гаюс Макоута, Кукула (61 – Октавио), Еривалдо (61 – Димо Бакалов), Ибрахима Конте, Алиун Фал (78 – Божидар Пенчев)

Хебър: Александър Любенов, Ивайло Тодоров, Тодор Гочев, Стойчо Папазов, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов, Георги Каракашев, Андриан Краев, Октай Хамдиев, Димитър Законов, Живко Петков