Без изненади в първия ден при свободняците 1
2 0
Георги Иванов при най-тежките прикова вниманието с три победи с туш

Първият ден от държавния шампионат по свободна борба в зала „София” премина без особени изненади, като след комфортни победи смятаните за фаворити стигнаха до финалните схватки, които ще се състоят утре, съобщава българската федерация по борба.

За заключителните двубои се класираха световният вицешампион (до 23 години) за 2017 г. Микяй Наим (категория до 57 кг, в която отсъства носителят на златния пояс „Дан Колов“ Георги Вангелов), световният вицешампион от 2013 г. Владимир Дубов (категория до 65 кг), Ахмед Магамаев (категория до 92 кг) и Ахмед Батаев (категория до 97 кг).

Без изненади в първия ден при свободняците 2

С особен интерес се очаква финала при 74-килограмовите, в който ще спорят призорите от европейски първенства Мирослав Киров и Михаил Георгиев.

Любопитно е да се отбележи, че и двамата се класираха за решаващата схватка без да загубят техническа точка – в полуфиналите Георгиев срази с 12:0 Борислав Колев, а Киров прегази Батухан Къратлъ с 10:0.

Без изненади в първия ден при свободняците 3

При 86-килограмовите за титлата ще спори завърналият се след четиригодишно наказание Евелин Русев, който също стигна до финала без загубена точка. Негов съперник утре ще бъде Джемал Али, европейски вицешампион за юноши от 2018 година.

Истински фурор предизвика с представянето си европейският вицешампион за кадети Георги Иванов (категория до 125 кг), който записа три победи с туш.

Срещите започват утре, от 10 ч със срещи при жените, репешажи при мъжете, а след 12 часа ще стартират финалите.

Ето и всички финални срещи:

до 57 кг – Мариян Димитров (Бургас) – Микяй Наим (Димитровград)

до 61 кг – Виктор Тисов (Атлетик Пловдив) – Рухан Расим (Стремци)

до 65 кг – Владимир Дубов (Славия 2009) – Иван Стоянов (Стара Загора)

до 70 кг – Рамазан Рамазанов (ИП-ВТ) – Боби Ников (Димитровград)

до 74 кг – Михаил Георгиев (Созопол) – Мирослав Киров (Русе)

до 79 кг – Октай Хасан (ЦСКА) – Киро Михов (НСА)

до 86 кг – Евелин Русев (Стара Загора) – Джемал Али (ЦСКА)

до 92 кг – Ахмед Магамаев (Русе) – Божидар Тодоров (НСА)

до 97 кг – Ахмед Батаев (Русе) – Георги Димитров (НСА)

до 125 кг – Стоян Йорданов (Черноморец) – Георги Иванов (Димитровград)

Снимки: БФ БОРБА, КОСТАДИН АНДОНОВ