Без победител между Берое и Пирин, гредата спря “заралии”
В края на първото полувреме Вини Трибуле бе близо до това да донесе аванса в резултата, но ударът му се спря в гредата.

Отборите на Берое и Пирин не успяха да излъчат победител помежду си в двубоя от 16-ия кръг на родната efbet Лига.

Срещата между “заралии” и “орлетата”, която се проведе на стадиона в Стара Загора, завърши при резултат 0:0.

И през двете полувремена домакините имаха нелоши ситуации за отбелязване на гол, но такъв в крайна сметка така и не падна.

Най-чистото положение в мача дойде в 38-ата минута, когато обаче изстрелът на Вини Трибуле се отклони в напречната греда.

През втората част футболистите на Берое имаха още възможности да вкарат и да вземат трите точки, но на няколко пъти вратарят на Пирин Максим Ковальов, към когото се заговори, че има сериозен интерес от няколко тима от елита, се представи на висота, превръщайки се отново в герой за своя тим.

С това равенство отборът на Хосе Луис Ачиари остава на 8-ото място, но вече с 21 точки, докато възпитаниците на Иво Тренчев са на 13-ата позиция с 12 пункта.

На Берое предстои гостуване на Арда Кърджали в следващия кръг, а Пирин ще посрещне ЦСКА 1948.

Берое – Пирин (0:0)

Съставите на двата тима:

Берое: 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа – 21. Тиаго Сейхас (К), 24. Стефан Гаврилов – 11. Франсиско Политино, 10. Енцо Ойос, 91. Вини Трибуле – 9. Леандро Годой

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо – 7. Александър Петров, 14. Викторио Вълков, 15. Стефанов Антониу, 18. Станислав Йовков, 19. Васил Василев, 20. Сегундо Пачаме, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Пирин: 12. Максим Ковальов – 77. Андрей Йорданов, 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев, 83. Христо Попадийн – 8. Дмитро Семенив, 4. Айуб Абу – 11. Иван Тасев, 20. Аймен Суда, 19. Юго Комано – 17. Борис Тютюков

Резерви: 1. Марио Кирев – 7. Владимир Медвед, 9. Станислав Костов, 16. Мартин Георгиев, 18. Велислав Минков, 25. Илиан Костов, 27. Георги Върбанов, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров

Старши треньор: Иво Тренчев