ЦСКА София и Лудогорец не успяха да излъчат победител в динамичен двубой на “Българска армия”, изпъстрен с множество опасности пред двете врати и четири попадения.

След само 11 минути игра Алекс Сантана даде аванс на шампионите, разписвайки се след хубава акция, преминала през Бърнард Текпетей и Доминик Янков.

В средата на първата част Жул Кейта демонстрира скорост и проби в наказателното поле на Лудогорец, където бе избутан от Козмин Моци, което бе достатъчно, изваждайки крилото на Червените от равновесие. Реферът Георги Кабаков обаче подмина ситуацията, въпреки претенциите на домакините.

Последваха силни минути за дейния Георги Йомов, който в рамките нанесе два опасни удара, но при първия Владо Стоянов изби в ъглов удар, а след това топката срещна напречната греда.

В началото на втората част Лудогорец пропусна да дублира аванса си – Доминик Янков пусна отличен извеждащ пас към Каули Оливейра, който бе сам срещу Густаво Бусато и се опита да го прехвърли, но вратарят на ЦСКА спаси.

Така се стигна до шеметните три минути в средата на второто полувреме, в които Жул Кейта и Юнус Санкаре обърнаха резултата.

Когато обаче на “Армията” предвкусваха победата, Лудогорец намери сили да стигне до точката с третото попадение за сезона на испанския таран Ихинио Марин.

Зрелищното реми означаваше, че ЦСКА продължава да чака първата си победа над Лудогорец на “Българска армия” и след 15-ия мач между двата тима в Борисовата градина.

В днешния двубой гостите бяха предвождани от Станислав Генчев, заменил постъпилия в болница Павел Върба. Българският специалист, който бе начело на тима и през миналия сезон, пък съхрани завидния си рекорд в Първа лига – той все още не познава поражението като треньор на Лудогорец в шампионатен мач.

ЦСКА СОФИЯ – ЛУДОГОРЕЦ 2:2 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Алекс Сантана (11), 1:1 Жул Кейта (71), 2:1 Юнус Санкаре (74), 2:2 Ихинио Марин (83)

ЦСКА София: 1. Густаво Бусато – 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 3. Жеферсон, 21. Амос Юга (58′ – 20. Тиаго Родригес) – 30. Георги Йомов (58′ – 8. Греъм Кери), 13. Юнус Санкаре, 14. Жул Кейта – 22. Али Соу

Резерви:25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 17. Тонислав Йорданов

Треньор: Стамен Белчев

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов – 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци (к), 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков – 7. Алекс Сантана, 12. Абел Анисе – 64. Диминик Янков, 95. Каули Оливейра, 37. Бърнард Текпетей (58′ – 10. Елвис Ману) – 28. Клаудиу Кешеру

Резерви: 23. Пламен Илиев, 9. Ихинио Мартинес, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон

Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Георги Кабаков, стадион “Българска армия”