Без победител в спиращ дъха шестголов трилър в Битката за Тракия

Виртуозът Тодор Неделев подари на феновете на Ботев Пловдив два шедьовъра, с които вдъхнови феноменален обрат, но късен гол на Гаюс Макута фиксира крайното 3:3 в очаквания с огромен интерес дуел между Канарчетата и Берое от третия кръг на Първа лига.

Двубоят в Града под тепетата се превърна във възможно най-добрата реклама за футбола в елитния ни ешелон като на практика в него имаше всичко, онова, за което жадуват привържениците на играта – зрелищни голове, обрати и безспирни емоции.

Заралии се насладиха на летящ старт, след като Ибрахиме Конте се разписа два пъти в рамките на първите пет минути.

След само стотина секунди игра Конте се възползва максимално ефективно от неуверената игра на Джонатан Перейра, който не успя да изчисти добре топката. Последва мощен изстрел, а Янко Георгиев нямаше никакъв шанс за реакция – 0:1.

Съвсем скро след това Конте дублира аванса на своите, превръщайки в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Георгиев срещу Алиун Фал.

Началото на втората част бе шеметно, а Неделев постави началото на грандиозен обрат с изящно изпълнен свободен удар пет минути след антракта.

Феновете на стадиона в “Коматево” все още бяха на краката си, когато таранът Атанас Илиев изравни резултата с удар от въздуха с левия крак, възползвайки се от ново разсеяно изчистване от отбраната на гостите.

Четвърт час преди края магическата “осмица” на Канарчетата направи с 3:2 с още един изуметелен гол от пряк свободен удар, но в крайна сметка спорът остана нерешен, тъй като в заключителните акорди на срещата Макута бе точен отблизо и оформи крайния резултат.

След равенството непобеденият Берое остана на пета позиция с 5 точки, а Ботев е непосредтсвено след старозагорци с 4 точки.

В следващия кръг Ботев гостува на Арда, а Берое ще бъде домакин на Ботев (Враца).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – БЕРОЕ 3:3 (0:2)

Голмайстори: 0:1 Ибрахима Конте 2′; 0:2 Ибрахима Конте 5′-дузпа; 1:2 Тодор Неделев 50′; 2:2 Атанас Илиев 52′; 3:2 Тодор Неделев 74′; 3:3 Гаюс Макута 88′
Жълти картони: Бандаловски, Балтанов, Неделев (Бот); Стоянов, Конте, Фуртадо (Бер)

Състави:
Ботев Пд: 1. Янко Георгиев, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов (56′ – 26. Мите Цикарски), 4. Виктор Генев, 2. Джонатан Перейра, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноса (28′ – 17. Лъчезар Балтанов), 6. Маркиньос Педросо, 8. Тодор Неделев-К (83′ – 28. Филип Филипов), 81. Кристиан Добрев (65′ – 10. Станислав Шопов), 9. Атанас Илиев
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 79. Атанас Чернев, 27. Иван Василев
Треньор: Ферарио Спасов

Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков-К (77′ – 21. Кийлън Лебон), 8. Карлос Охене (45′ – 22. Октавио), 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 18. Илиас Хасани (77′ – 73. Иван Минчев), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов (58′ – 19. Александър Василев)
Резерви:33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков, 66. Радсолав Апостолов
Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Волен Чинков