Борусия Дортмунд излъга Зенит с два късни гола
Санчо и Холанд носят първа победа за "жълто-черните" в Шампионска лига

Борусия Дортмунд стигна до трудна победа с 2:0 над Зенит в Шампионска лига, като попаденията паднаха в заключителните минути. Точни за немския тим бяха Джейдън Санчо и Ерлинг Холанд. Това е първа победа за Дортмунд от началото на изданието. В първия си мач в Група “F” отстъпиха с 1:3 пред Лацио. „Римските орли“ днес направиха 1:1 при визитата си на Брюж.

„Жълто-черните“ владееха повече топката след първия съдийски сигнал, а в 11-ата минута удар на Рейна мина на сантиметри от целта.

В 27-ата Ройс изпълни добре фаул, но Кержаков внимаваше и спаси.

Бюрки излезе неразчетено при центриране на Дъглас Сантос, Дриуси стигна пръв до топката, но при последвалия удар не намери очертанието на вратата.

В края на полувремето Кержаков парира силен шут на Ройс, а Холанд пропусна от изгодна позиция.

Дортмунд имаше предимство на старта на второто полувреме, но „жълто-черните“ успяха да открият резултата едва в 78-ата минута. Торган Азар бе фаулиран в пеналта, за което домакините получиха дузпа, а Джейдън Санчо бе безкомпромисен от бялата точка.

В добавеното време Ерлинг Холанд вкара своя дежурен гол, оформяйки крайното 2:0.