Борусия М нокаутира Айнтрахт с 3:1, гостите с 2 гола за 7 минути

Борусия Мьонхенгладбах спечели гостуването си на Айнтрахт Франкфурт с 3:0 в мач от 26-тия кръг на рестартиращата се Бундеслига. Гостите нанесоха два бързи удари и още в 7-тата минута вече водеха с 2:0 след попадения на Плея и Тюрам. Класическото 3:0 оформи Бенсебани след изпълнение на дузпа. Почетното попадение за домакините реализира Андре Силва в 81-та минута.

Победата помогна на гостите да се изкачат на трето място във временното класиране, изпреварвайки РайсенБалшпорт Лайпциг, който по-рано през деня завърши наравно с 1-1 с Фрайбург. Айнтрахт запазва 13-тата позиция, на пет точки над зоната на изпадащите.

Борусия откри резултата с първата атака в срещата. След серия от въздушни единоборства, топката достигна до Плея и той с техничен удар по обратния диагонал я прати във вратата на Трап.

6 минути по-късно гостите нанесоха и втория си удар. Рене Бенсебани овладя по страхотен начин едно дълго подаване към левия фланг и центрира. Топката достигна до Тюрам, а младият френски нападател отбеляза с лекота.

Айнтрахт започна доста по-активно втората част. В 52-рата минута домакините стигнаха до опасен удар, след като Бас Дост надскочи защитник на Борусия,  но ударът му излезе в аут.

Борусия поведе с 3-0, след като в 73-тата минута Ндика наруши правилата в собственото си наказателно поле, а Бенсебаини реализира отсъдената дузпа.

Домакините все пак упсяха да стигнат до един гол. Андре Силва бе изведен сам срещу вратаря и с хубав удар прати топката в мрежата.

Айнтрахт: Трап, Туре, Абрахам, Хинтерегер, Ндика, Илсанкер, Соу, Роде, Камада, Костич, Дост

Старши треньор: Адолф Хютер

Борусия Мьонхенгладбах: Зомер, Лайнер, Гинтер, Бенсебани, Щробл, Нюхаус, Емболо, Хофман, Плеа, Тюрам

Старши треньор: Марко Розе