Ботев (Пд) направи обрат и срази Септември (Симитли) в контрола
"Канарчетата" спечелиха с 3:2 спаринга в Коматево

Ботев Пловдив спечели с 3:2 контролата срещу Септември (Симитли), която се проведе днес на празните трибуни на “Футболен комплекс Ботев 1912”.

Домакините бяха без голяма част от титулярите си заради положителни тестове за коронавирус, а Джонатан Перейра и Димитър Тонев също не взеха участие в спаринга. Друга лоша новина за „канарчетата“ бе и контузилия се в двубоя Виктор Генев, който бе заменен принудително още преди почивката.

Двата тима размениха по няколко добри атаки, а сериозен пропуск за „канарчетата“ направи каращият проби Мохамед Брахими в 27-ата минута.

В 39-ата минута гостите поведоха след точен удар на Запро Динев.

„Жълто-черните“ вдигнаха оборотите през втората част и направиха пълен обрат.

В 55-ата бранител на Септември си вкара автогол, а седем по-късно Иван Василев отбеляза с глава след пас на Митре Цикарски.

Станислав Маламов покачи на 3:1 в 72-ата, а гостите добавиха още един гол към сметката си в последната минута на контролата.