Ботев Пловдив надви Арис минимално, в памет на Тоско Бозаджийски
"Канарчетата" изиграха силен мач

Ботев Пловдив победи гръцкия Арис Солун с 1:0 в контрола играла се на стадион “Христо Ботев” в Пловдив. По време на мача феновете на Ботев изразиха подкрепата си към големия привърженик на тима Тоско Бозаджийски, който бе брутално пребит преди време от фенове на друг гръцки тим. В 12-ата минута на мача дори главния съдия Георги Кабаков спря играта, за да може “бултрасите” да покажат поредната си хореография в памет на Тоско.

Попадението за Ботев падна в 16-ата минута, когато Янис Карабельов изведе Секулич с чудесно подаване. Секулич от своя страна добре овладя топката, справи се с противников бранител и вкара коженото кълбо във вратата на гостите. До друго попадение до края на мача така и не се стигна.

Това не просто бе първа победа за Ботев, откакто “канарчетата” се завърнаха на стадион “Христо Ботев”, но и беше първият им отбелязан гол пред собствена публика.