Ботев (Враца) повали Царско село с дубъл на Генов

С два гола на Даниел Генов Ботев (Враца) надигра Царско село с 2:1 на едноименния столичен комплекс, нанасяйки първото поражение за сезона на тима на Любо Пенев.

Това бяха и първите инкасирани от Царете голове в настоящата кампания, като те съумяха да запазят вратата си суха в първите 487 минути в първенството.

В 37-ата минута врачани излязоха напред с първия си точен удар в мача – Владислав Узунов изведе Даниел Генов в наказателното поле, а той без колебание порази целта. Трябва да се отбележи, че защитата на домакините можеше да се намеси доста по-добре при паса на Узунов.

Генов направи безмощен Джони Пласид и десет минути след подновяването на играта, оплитайки топката в мрежата със зрелищен фалцов удар от границата на наказателното поле.

Силите на Царско село стигнаха само за утешително попадение, дело на Мартин Кавдански в средата на втората част.

Любопитно е да се отбележи, че домакините нанесоха 15 удара към вратата на Красимир Костов, но само два от тях бяха точни.

“Играхме доста разумно докато получихме гол,” заяви наставникът на гостите Антони Здравков. “След това се получи някаква паника.

“Тази победа е добре дошла, всеки един отбор има нужда от точки.”

Успехът изстреля Ботев на осма позиция с 7 точки, докато Царско село остана пети с 9 пункта.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Даниел Генов (37), 0:2 Даниел Генов (55), 1:2 Мартин Кавдански (65)

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков (80′ 22. Мохамед Брахими), 7. Симеон Мечев (80′ 6. Антонио Георгиев), 9. Мирослав Будинов ( 71′ 8. Панайотис Лука), 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 20. Васил Божинов, 25. Дилан Мертенс, 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе ( 46′ 11. Андерсон Кордейро)

Резерви: 1.Михаил Иванов, 6. Антонио Георгиев, 11. Андерсон Кордейро, 22. Мохамед Брахими, 21. Емануил Манев, 8. Панайотис Лука

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н‘Диайе 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов (68′ 11. Юлиан Ненов), 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа (83′ 6. Даниел Гаджев), 10. Петър Атанасов, 88. Том (68′ 28. Христо Златински)

Резерви: 1. Христо Митов, 16. Александър Станисавлевич, 5. Васил Добрел, 6. Даниел Гаджев, 28. Христо Златински, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Юлиан Ненов