Ботев (Враца) с категорична победа в първата си контрола
Братът на Кристиан Бентеке се разписа с хубав гол за врачани

Ботев (Враца) постигна изразителна победа с 5:2 срещу втородивизионния Янтра (Габрово) в първата си лятна контрола. Съперник на момчетата на Росен Кирилов бяха футболистите на Янтра Габрово.

Наставникът на врачани Росен Кирилов изпробва няколко футболисти, които в момента карат проби в клуба от северозападния град.

Сантяго Монтоя даде аванс на Ботев в 36-ата минута с технично изпълнения, а малко преди почивката Джонатан Бентеке – брат на белгийската звезда Кристиан Бентеке, покачи на 2:0 със зрелищен прехвърлящ удар.

В рамките на минута Стефан Гаврилов и Даниел Генов също се разписаха за врачани, а с две дузпи, реализирани от Петър Казаков и Иван Василев, Янтра съкрати изоставането на 4:2.

Четвърт час преди края реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди 11-метров удар в полза и на Ботев – Генов уцели десния стълб с удара си от бялата точка, но Пламен Спасов не сгреши при добавката и оформи крайното 5:2.