Пловдивчани гледат към промоция в efbet Лига

Интересно е да се отбележи, че има интересна вероятност за първи път от много години Пловдив да има три отбора в елита. Марица смело поглежда към промоция, след като разби Витоша (Бистрица) с 4:1. Олджай Алиев вкара първите две попадения в 37-ата и 55-ата минута, а Валери Домовчийски реализира третия гол в 55-ата минута. Симеон Вешев направи резултата в 4:0 в 88-ата минута. В последната минута Валери Божинов отбеляза първото си попадение с екипа на Витоша.

Марица събра 44 пункта и се изравни със Спортист (Своге) и Лудогорец II. Отборът от Своге загуби гостуването на Дунав Русе с 0:1, като единственото попадение отбеляза Мехмед Сабри в 57-ата минута.

Спартак (Плевен) направи живота труден на Миньор Перник, след като победи с 3:0. Боримир Карамфилов отбеляза първите два гола в 14-ата и 26-ата минута на двубоя, а Мартин Димитров вкара третия гол в 63-ата минута.