Байерн сложи тройка на Челси

Байерн Мюнхен категорично надигра Челси  с класическото 3:0 в гостуването си от 1/8- финалите на Шампионската лига на стадион “Стамфорд Бридж“ в Лондон.

Наставникът на лондончани Франк Лампард заложи на световния шампион Оливие Жиру да поведе атаката. Плътно, зад французина, атакуваха английските национали Мейсън Маунт и Рос Баркли. В центъра на полузащитата оперираха Матео Ковачич и Жоржиньо. По двете крила действаха Рийс Джеймс и Маркос Алонсо. А тройката в отбранителния вал оформиха Сезар Азпиликуета, Андреас Кристенсен и Антонио Рюдигер. Изненадващо под рамката на вратата застана опитния Вили Кабайеро.

Съставът на Ханс Флик, по традиция, започва с Роберт Левандовски, зад гърба му бе разположена тройката Кингсли Коман, Томас Мюлер и Серж Гнабри. В халфовата линия си партнираха Джошуа Кимих и Тиаго Алкантара. За отбраната на „баварския колос“ се грижеха Алфонсо Дейвис, Давид Алаба, Джером Боатенг и Бенджамин Павард. Вратата пазеше стражът на немския национален отбор Мануел Нойер.

Още в първата минута на срещата дойде и първото опасно положение. Томас Мюлер отправи удар от границата на пеналта, Кабайеро обаче спаси.

В 7-мата минута, при изпълнение на дълъг тъч от Челси, баварците не се ориентираха добре и топката достигна до Маунт, който стреля високо над вратата.

4 минути по-късно „червените“ организираха хубава бърза атака. Коман проби и отправи силен удар по земя, топката обаче премина на сантиметри от страничния стълб на вратата.

Следващата опасност, също бе пред вратата на лондончани. В 16-тата минута, след изпълнение на ъглов удар, Гнабри засече топката, но не можа да я насочи в очертанията на вратата.

Челси нанесе първият си удар в 20-тата минута. След центриране от корнер, Оливие Жиру успя да нанесе удар с глава, който се оказа слаб и не затрудни кой знае колко Нойер.

В 27-мата минута „червените“ създадоха поредното си опасно положение. Левандовски изскочи един на един с Кабайеро. Опитния страж обаче блокира удара на поляка, със самоотвержена намеса.

60 секунди по-късно Томас Мюлер стреля силно, но топката като по чудо не попадна във вратата, пазена от Вили Кабайеро.

В 34-тата минута Нойер сбърка един пас, Челси организира атака, завършена от Маунт с неточен удар.

Веднага след това дойте и най-опасния шанс за полувремето. Томас Мюлер нацели греда.

Две минути, преди края на първата част, Челси направи хубава контраатака, Маркос Алонсо проби и отправи опасен удар по земя, който бе отразен от Нойер.

Още в началото на второто полувреме, „баварската машина“ откри резултата, след превъзходна атака. Левандовски получи топката в наказателното поле и я върна към Гнабри, последния простреля Кабайеро, от движение.

След още три минути резултатът стана 2:0. Байерн направи бърза контраатака. Левандовски спечели топката и изведе Гнабри, а той, с елегантен удар, отбеляза второто си попадение в мача.

Крилото на баварците можеше да отбележи и хеттрик, но волето му, в 54-тата минута,  не успя да намери вратата. Няколко минути по-късно, отново Гнабри, който явно има афинитет към английски съперници, стреля над вратата.

В 62-тата минута Байерн имаха и сериозни претенции за дузпа, след игра с ръка в наказателното поле, но реферът реши да не отежнява допълнително положението на домакините.

В 69-тата минута Джошуа Кимих изгуби концентрация и направи много груба грешка, подарявайки топката на Мейсън Маунт. Англичанинът обаче не успя да уцели вратата.

В 76-тата минута резултатът придоби класически измерения. Алфонсо Дейвис направи невероятен пробив по лявото крило и подаде на Левандовски, който от близка дистанция вкара дежурния си гол.

В 83-тата минута Челси остана и с човек по-малко. Маркос Алонсо удари с ръка в лицето футболист на Байерн. Първоначално картонът бе само жълт, но след консултация с ВАР, реферът промени решението си.

За Челси предстой гостуване на Борнемут, което изглежда задължително за печелене, ако отборът на Франк Лампард иска да запази мястото си в топ 4. Байерн Мюнхен гостува на Хофенхайм и ще трябва да побеждава, защото преднината им, на върха във Бундеслигата, е само една точка.