Челси срази Лътън за ФА Къп след хеттрик на Тами Ейбрахам
"Сините" се калсираха на 1/8-финалите на ФА Къп, Тимо Вернер пропусна дузпа

Челси победи Лутън Таун с 3:1 на “Стамфорд Бридж” в мач от четвъртия кръг на ФА Къп. Тами Ейбрахам бе големият герой за “сините”, след като вкара хеттрик, а Джордан Кларк отбеляза почетното попадение за втородивизионния тим.

Старши-треньорът на домакините Франк Лампард направи седем промени в стартовия състав на. Рийс Джеймс, Кристиан Пулишич, Тами Ейбрахам и Мейсън Маунт запазиха местата си сред титулярите, като Маунт изведе отбора с капитансакта лента. Кепа Арисабалага получи шанс на вратата, но сбърка за попадението на Лтутън, а Тимо Вернер действаше на върха на атаката с Ейбрахам.

Домакините започнаха мача много силно и имаха аванс о два гола още до 17-ата минута. Тами Ейбрахам откри резултата в 11-ата минута след добро подаване на Тимо Вернер, а седем минути по-късно засече с глава отлично центриране на Рийс Джеймс. Така Челси заигра много по-спокойно, а напрежението върху Франк Лампард спадна, след като специалистът можеше да бъде уволнен при пореден слаб резултат.

В 30-ата минута гостите направиха атака. Брий центрира към Кларк, който отправи слаб удар към вратата на Кепа, но испанският вратар допусна топката да влезе в мрежата му – 2:1.

След като Лутън намали резултата, Челси вдигна оборотите и имаше шансове за трето попадение до почивката, но с пропуски се отчетоха Пулишич и Ейбрахам.

В 49-ата минута домакините имаха добра възможност за попадение, като удар на Пулишич бе спасен от вратаря на съперника, а няколко минути след това Мейсън Маунт шутира над вратата.

В 60-ата минута Кепа направи много добро спасяване, след като отрази с една ръка плътен удар на Корник. Тринадесет минути след това Ейбрахам засече с глава центрира на Хъдсън-Одой, но ударът му бе неточен.

В 74-та минута английският нападател оформи своя хеттрик. Хъдсън-Одой проби по крилото и направи двойно подаване Маунт, след което пусна успореден пас към Ейбрахам, който засече от близка дистанция за 3:1.

В 86-ата минута Челси получи дузпа и можеше да направи успеха си по-изразителен, но Тимо Вернер пропусна от бялата точка, като по този начин резултатът до края на двубоя остана непроменен.