Червен картон за Божинов в Италия, дори без да е дебютирал за Пескара

Скандален старт в кариерата си за Пескара направи българският нападател Валери Божинов. Той получи червен картон на резервната скамейка в 27-ата минута на двубоя на новия си тим срещу Пескара.

Реферът Иван Робилота се запъти към резервната скамейка на Пескара и показа директен червен картон на Божинов. Италианските медии разкриват, че нападателят е отправял обиди към четвъртия съдия на срещата. Треньорският щаб на Пескара пък искаше обяснение от рефера за изгонването на Божинов.

Италианската федерация със сигурност ще санкционира Божинов за поне два мача и той така и няма да дебютира в следващите седмици за новия си тим Пескара.

Случката се разигра при 1:0 в полза на Кротоне на стадион “Ецио Шида”, където Божинов дебютира за Ювентус през лятото на 2006 г. с две попадения в мач от Серия “Б”.