ЦСКА 1948 и Черно море не излъчиха победител в интригуващ мач
"Моряците" записаха десети пореден двубой без поражение

Отборите на ЦСКА 1948 и Черно море направиха реми 1:1 във втори двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев откри за гостите в края на първото полувреме, а резервата Видар Кяртенсон донесе точката за столичния тим.

Тимът на Илиан Илиев направи ново солидно представяне и регистрира десети пореден двубой без загуба от началото на сезона. Със спечелената точка Черно море се доближи на една до лидера Локо Пловдив. ЦСКА 1948 пък се изкачи с няколко позиции нагоре в таблицата и вече е 5-ти с 14 пункта.

Черно море бе по-активен през първото полувреме и в неговия край успя да отбележи попадение. В добавеното време Алекс Фернандес намери Наско Илиев, който отбеляза за 0:1.

След почивката отборът на ЦСКА 1948 заигра по-добре. В 73-ата минута влезлият от пейката исландски нападател Видар Кяртенсон вкара за 1:1 с дебютен гол за “червените”.

В следващите минути Пашео и Сула пропуснаха добри шансове за “моряците”. В крайна сметка нов гол не падна и двата отбора поделиха по точка.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Берое във вторник, докато Черно море в същия ден приема Ботев Пловдив.