ЦСКА 1948 завърши подготовката си с успех над Арис
Точни за "червените" при победата над гръцкия тим бяха Стоян Стоичков и Георги Русев.

ЦСКА 1948 записа престижна победа с 2:0 над Арис Солун в последна контролна среща от лятната подготовка преди старта на сезона в efbet Лига.

Първото попадение в спаринга, състоял се на стадион “Македоникос”, отбеляза Стоян Стоичков с хубав изстрел от разстояние в 49-ата минута.

Георги Русев пък удвои аванса на “червените” и оформи крайния резултат в 59-ата минута след асистенция на Том Рапнуи.

По време на паузата в първенството ЦСКА 1948 изигра още 4 приятелски срещи, в които записа 1 победа, 1 равенство и 2 загуби, като в това число не влиза изминалия мач срещу Арис.

Успехът дойде над Сепси, който ще играе срещу ЦСКА-София след няколко дни във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите.

Равенството бе срещу Марибор още в първата проверка, а пораженията дойдоха от Динамо Загреб и Панатинайкос.

Отборът на Атанас Рибарски стартира в родния шампионат с визита на Левски на стадион “Георги Аспарухов”. Сблъсъкът е събота и започва от 18:45 часа.

Арис – ЦСКА 1948 (0:2)

0:1 Стоян Стоичкоч (49′)

0:2 Георги Русев (59′)

Арис: 23 Куеста, 14 Брабец, 4 Фабиано, 3 Ферари, 22 Одубаджо, 77 Панагидис, 5 Руп, 16 Дарида, 11 Саверио, 17 Палма, 9 Грей

Старши треньор: Апостолос Терзис

ЦСКА1948: 33 Генади Ганев, 4 Мики Орачев, 5 Елитон, 87 Симеон Петров, 10 Георги Русев, 7 Талис Енрике, 18 Ивайло Чочев, 20 Антонио Вутов, 21 Емил Ценов, 24 Ерденис Гурища, 99 Радослав Кирилов

Старши треньор: Атанас Рибарски