ЦСКА на 1/4-финал след успех срещу Септември
Маурисио Гарсез и Дюкенс Назон точни за Армейците

ЦСКА София се класира за четвъртфиналите в турнира Sesame Купа на България, след като надделя с 2:1 над Септември (София) в оспорвана среща на стадион “Българска армия” в днешния ранен следобед.

Армейците подпечатаха победата си след попадения на Маурисио Гарсез и Дюкенс Назон в рамките на по-малко от четвърт час през второто полувреме, а силите на септемврийци стигнаха само за почетно попадение, дело на Асен Георгиев няколко минути преди края на двубоя.

ЦСКА откри резултата в 55-ата минута –  след центриране на Тибо Вион Георгиев изчисти топката, но тя попадна в Маурисио Гарсез, който се освободи от опеката на Асен Чандъров, след което опъна мрежата зад Иван Василев.

Малко по-късно Станислав Шопов също прати топката в мрежата на Септември, но след намесата на системата ВАР попадението не оцеля, като бе отсъдена засада.

Не след дълго обаче Назон дублира аванса на състава на Саша Илич, след като материаизира дузпата, отсъдена от рефера Никола Попов за игра с ръка на Георгиев в наказателното поле, като и ВАР потвърди коректността на решението.

Георгиев намали с глава в 83-ата минута, след като бе оставен непокрит след центриране на Димитър Костадинов от ъглов удар.

В добавеното време Радослав Живков беше близо до изравняване на резултата, но стражът на ЦСКА Димитър Евтимов парира опасността.

Четвъртфиналите в надпреварата ще се играят в началото на април следващата година.

СЕПТЕМВРИ – ЦСКА СОФИЯ 1:2 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Маурисио Гарсез (55), 0:2 Дюкенс Назон (68-дузпа). 1;2 Асен Георгиев (83)

Септември: 1. Иван Василев, 25. Георги Джиков (66′ – 8. Александър Тодоров), 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов (76′ – 17. Радослав Живков), 10. Асен Чандъров, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов (66′ – 11. Мартин Ачков)

Старши треньор: Светослав Петров

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (75′ – 4. Мено Кох), 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 8. Станислав Шопов (75′ – 26. Марселино Кареасо), 7. Джонатан Линдсет (75′ – 18. Симеон Александров), 27. Маурисио Гарсез (79′ – 14. Александър Бучков), 28. Браян Морено

Старши треньор: Саша Илич

Съдия: Никола Попов