ЦСКА направи нулево реми във втората си контрола в Турция
"Армейците" направиха 0:0 с тима на Божидар Чорбаджийски - Стал (Миелец)

ЦСКА стигна до нулево реми с полския Стал (Миелец) във втората си контрола на турска земя. „Армейците“ спечелиха първия си спаринг от зимната подготовка с 4:0 над втория тим на Аланияспор. В титулярния състав на Стал днес беше и бившият играч на ЦСКА – Божидар Чорбаджийски.

Първата по-сериозна възможност в контролата се откри пред българския тим в 19-ата минута, когато Мазику изведе добре Санкаре, халфът шутира добре от малък ъгъл, но Примел изби в корнер.

Поляците вкараха в 29-ата минута, но попадението беше отменено, тъй като страничният рефер сигнализира за нарушение в атака.

Малко преди почивката Гетингер засече с глава след центриране от корнер, но Бусато реагира добре и изби насочената под гредата топка.

Бруно Акрапович смени целия титулярен състав на почивката, с излючение на Амос Юга.

ЦСКА владееше топката през по-голяма част на второто полувреме, но „червените“ рядко стигаха до положения пред вратата на Стал.

Удар на Маж в 79-ата премина опасно близо до левия страничен стълб, а секунди след това вратарят на ЦСКА трябваше да поправя грешка на Евтимов.

Смоленски отправи силен удар след пас на Кери в 84-ата, но прати право във вратаря.

Така контролата между двата тима завърши без попадения.